Forum www.opony.autko.pl Strona Główna www.opony.autko.pl
Opony bez tajemnic

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam problem z oponami Continental?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.opony.autko.pl Strona Główna -> Opony letnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilek_2
Gość

PostWysłany: 2005-03-26 09:40:43    Temat postu: Mam problem z oponami Continental? Odpowiedz z cytatem

Zakupi?em u?ywane letnie opony Continental. Wszystko by?oby ok ale one strasznie ha?asuj?. Ju? przy pr?dko?ci 60 km/h a? nie chce sprawdza? na trasie. czym to jest spowodowane, czy da si? co? z tym zrobi?? Prosz? o pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Justyna

PostWysłany: 2005-03-26 10:42:15    Temat postu: g?o?ne opony letnie Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem naprawd? zdziwiona, ?e Continental móg? sie okazac g?o?n? opon?.
Prosz? poda? o jaki konkretnie bie?nik chodzi? Generalnie marka ta ma opini? i to raczej uzasadnion? opon cichych i komfortowych.
Niestety obawiam si? , ?e z g?osno?ci? zrobic nic si? nie da, ale mimo to prosz? napisa? pe?na nazw? bie?nika (opis na boku opony).
Przy okazji mo?e warto sprawdzic ?o?yska w ko?ach? Ha?as spowodowany ich zuzyciem (zatarciem) jest bardzo uci??liwy, mo?e to nie do konca same opony?
Pozdrawiam i mimo k?opotów z oponkami ?ycz? pogodnych ?wi?t Wielkanocnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gogol
Gość

PostWysłany: 2005-04-25 14:08:59    Temat postu: G?o?ny Continental Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja równie? spotka?em si? z tym problemem. Po przejechaniu kilku kilometrów po kupnie "nowego" starego samochodu chcia?em si? wróci? i odda? autko bo my?la?em ?e to ?o?yska z przodu ha?asuj?. Na szcz??cie znajomy "Gumiarz" pomóg? mi i teraz pomykam cichutko na innych oponach. Pozostaje zmieni? g?o?ne na inne ciche i ?o?yska cudownie ozdrowiej? Wink Pozdrawiam.
Powrót do góry
Oponka
Gość

PostWysłany: 2005-05-12 22:52:20    Temat postu: conti premium HA?AS ;) Odpowiedz z cytatem

witam! rozniez musze przyznac ze opony continental strasznie halasuja... a szczegolnie te uzywane, nowe zapewne sa cichutkie i komfortowe ale juz lekko posmigane...nadaja sie chyba tylko tam skad pochodza - na niemieckie drogi Wink
Powrót do góry
noone
Gość

PostWysłany: 2005-10-08 22:05:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to ju? jest z u?ywkami... wystarczy ?e za?o?ysz je na przedn? o? np skody albo vw z silnikiem 1,9 tdi... i ju? po miesi?cu masz g?o?n? opon? - a to dlatego i? dochodzi do wyz?bkowania bierznika - czyli charakterystycznego zu?ycia. tak maj? nokiany, continentale i klebery. s? to opony do malutkich silniczków a nie mocnych z du?ym momentem obrotowym. a teraz koniec: albo tanio i g?o?no albo drogo i cicho. ci którzy sprzedaj? u?ywki wiedz? co sprzedaj?. ACHA: nic z tym nie zrobicie!
Powrót do góry
Justyna

PostWysłany: 2005-10-09 00:04:02    Temat postu: g?o?ne opony Odpowiedz z cytatem

Chyba nie mozna generalizowa? oferty tych marek-ka?da ma na swoim koncie kilka mniej lub bardziej udanych bie?nikow.
Jednak zgadzam si? ca?kowicie sie ze stwierdzeniem, ?e opony z górnej pólki sa bardziej dopracowane pod wzgledem komfortu i du?y nacisk kladziony jest na g?o?no??. Decyduj?c si? na s?absz? mark? opon trzeba miec ?wiadomo?c, ze wyst?powa? mog? spore niedostatki w tym wzgl?dzie.
Z?bkowanie to niestety "uroda" g?ównie biezników kierunkowych, szczególnie , jesli samochód ma nadwozie kombi (wówczas odradzam kierunkowe). Tak zu?yte opony s? znacznie g?o?niejsze- to jeden z pierwszych objawów, ze co? jest nie tak... Nocne pozdrowienia... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mario
Gość

PostWysłany: 2005-12-29 14:34:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W?a?nie wczoraj kupi?em do Golfa II 1.3 opony Kleber Krisalp3 zimowe.Co wy na to?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2006-04-12 22:14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj fiat panda ma opony continental 155/80/13 i od nowosci sa glosne jak holera
Powrót do góry
Marek
Gość

PostWysłany: 2006-05-11 22:35:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam od nowo?ci Mondeo 2002 TDDI - kupione od dealera na oponach Continental ConiPremium Contact 205/55/16. Je?dzi?em na nich przez 3 lata (2 komplety). W ubieg?ym roku zmieni?em na Continental ConiPremium2 (nowy wzór bie?nika). A wiecie dlaczego zmieni?em? Bo poprzedni model wychodzi? z produkcji a ja uznalem ?e cichszych opon nie znajd?. Mondeo ma w tej chwili 220 tys km wi?c nie Was nie dziwi ?e posz?y ju? 3 komplety opon. Generalnie powiem tak: TE Continentale s? rewelacyjnie ciche ale maj? jedn? wad?: wystarczaj? na ok. 40-50 tys km. Niestety mi?kka guma to cicha praca ale jednocze?nie szybkie zu?ycie - co? za co?.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2006-05-28 14:36:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ju? spore do?wiadczenie w oponach (szczególnie Continentalach) i moge z pe?n? odpowiedzialno?ci? powiedzie?, ?e model ContiECOContact CP (montowane np. fabrycznie w Astrach II) jest bardzo, bardzo glo?ny - szczególnie w zakresach pr?dko?ci 55-90 km/h! U?ywam teraz ContiEcoContact EP i z nimi ju? problemów nie ma!
Powrót do góry
susu
Gość

PostWysłany: 2006-05-31 21:56:01    Temat postu: g?o?ne opony Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ja z kolei dzisiaj za?ozy?em u?ywane Pirelli E6000 stan opon prawie jak "nowe", samochód espero - ha?as niesamowity powy?ej 60 km/h

pozd
Powrót do góry
BehemoT
Gość

PostWysłany: 2006-06-05 13:18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kleber Dynaxer HP2 195/55/15 V. - Nówki Kupione w Niemczech razem z autem w salonie - niestety byla zima i letnie opony byly "gratis" a ten podarek niezbyt by? udany. Rzeczywi?cie ?wietnie sobie radz? na mokrej nawierzchni. Na suchej natomiast troch? im brakuje do doskona?o?ci -przede wszystkim przy szybkiej je?dzie - nie s? zbyt pewne w zakr?tach.
No i poza tym niebywale hucz? ju? od 60 km/h. Przy dynamicznym stylu jazdy bardzo szybko si? ?cieraj? - dla porz?dku nie mówi? tu o ruszaniu z piskem opon spod ?wiate?, czy paleniu gum tylko o je?dzie w trasie przy czym dodatkowo ESP ogranicza zamiatanie ko?ami do minimum. - By? mo?e jak ju? kto? wcze?niej napisa?, nie nadaj? si? do aut tdi o wi?kszej mocy i wysokim momencie obr. Ja w ka?dym razie przymierzam si? do zmiany.
Ale wbrew pozorom jestem z nich zadowolona Smile
Powrót do góry
Pawe?
Gość

PostWysłany: 2006-06-05 23:45:54    Temat postu: continental Odpowiedz z cytatem

Ja mam od 5 lat opony continental ecocontact ep o rozmiarze 185/60/14
i nigdy nie na?eka?em na ich g?o?no?? mimo ?e poruszam si? szybko swoj? Fabi?.Przejecha?em na nich 65000 km i jestem zadowolony niemiecka solidna produkcja .O " wyzabkowaniu nie ma mowy je?li tak si? komu? dzieje to ma luzy w zawieszeniu , a najszybciej do wymiany amortyzatoryi niech jedzie do mechanikaa nie zwala na opony.Jak ktos nie wie?y ?e tak jest jak mówie to niech jedzie do serwisu nie do kolegi to si? dowie co powoduje nierówne zu?ywanie sie opony.
pozdrawiam pawel3k@o2.pl
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.opony.autko.pl Strona Główna -> Opony letnie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: