Forum www.opony.autko.pl Strona Główna www.opony.autko.pl
Opony bez tajemnic

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam problem z oponami Continental?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.opony.autko.pl Strona Główna -> Opony letnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilek_2
Gość

PostWysłany: 2005-03-26 09:40:43    Temat postu: Mam problem z oponami Continental? Odpowiedz z cytatem

Zakupiłem używane letnie opony Continental. Wszystko byłoby ok ale one strasznie hałasują. Już przy prędkości 60 km/h aż nie chce sprawdzać na trasie. czym to jest spowodowane, czy da się coś z tym zrobić? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Justyna

PostWysłany: 2005-03-26 10:42:15    Temat postu: głośne opony letnie Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem naprawdę zdziwiona, że Continental mógł sie okazac głośną oponą.
Proszę podać o jaki konkretnie bieżnik chodzi? Generalnie marka ta ma opinię i to raczej uzasadnioną opon cichych i komfortowych.
Niestety obawiam się , że z głosnością zrobic nic się nie da, ale mimo to proszę napisać pełna nazwę bieżnika (opis na boku opony).
Przy okazji może warto sprawdzic łożyska w kołach? Hałas spowodowany ich zuzyciem (zatarciem) jest bardzo uciążliwy, może to nie do konca same opony?
Pozdrawiam i mimo kłopotów z oponkami życzę pogodnych Świąt Wielkanocnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gogol
Gość

PostWysłany: 2005-04-25 14:08:59    Temat postu: Głośny Continental Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja również spotkałem się z tym problemem. Po przejechaniu kilku kilometrów po kupnie "nowego" starego samochodu chciałem się wrócić i oddać autko bo myślałem że to łożyska z przodu hałasują. Na szczęście znajomy "Gumiarz" pomógł mi i teraz pomykam cichutko na innych oponach. Pozostaje zmienić głośne na inne ciche i łożyska cudownie ozdrowieją Wink Pozdrawiam.
Powrót do góry
Oponka
Gość

PostWysłany: 2005-05-12 22:52:20    Temat postu: conti premium HAŁAS ;) Odpowiedz z cytatem

witam! rozniez musze przyznac ze opony continental strasznie halasuja... a szczegolnie te uzywane, nowe zapewne sa cichutkie i komfortowe ale juz lekko posmigane...nadaja sie chyba tylko tam skad pochodza - na niemieckie drogi Wink
Powrót do góry
noone
Gość

PostWysłany: 2005-10-08 22:05:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to już jest z używkami... wystarczy że założysz je na przedną oś np skody albo vw z silnikiem 1,9 tdi... i już po miesiącu masz głośną oponę - a to dlatego iż dochodzi do wyząbkowania bierznika - czyli charakterystycznego zużycia. tak mają nokiany, continentale i klebery. są to opony do malutkich silniczków a nie mocnych z dużym momentem obrotowym. a teraz koniec: albo tanio i głośno albo drogo i cicho. ci którzy sprzedają używki wiedzą co sprzedają. ACHA: nic z tym nie zrobicie!
Powrót do góry
Justyna

PostWysłany: 2005-10-09 00:04:02    Temat postu: głośne opony Odpowiedz z cytatem

Chyba nie mozna generalizować oferty tych marek-każda ma na swoim koncie kilka mniej lub bardziej udanych bieżnikow.
Jednak zgadzam się całkowicie sie ze stwierdzeniem, że opony z górnej pólki sa bardziej dopracowane pod wzgledem komfortu i duży nacisk kladziony jest na głośność. Decydując się na słabszą markę opon trzeba miec świadomośc, ze występować mogą spore niedostatki w tym względzie.
Ząbkowanie to niestety "uroda" głównie biezników kierunkowych, szczególnie , jesli samochód ma nadwozie kombi (wówczas odradzam kierunkowe). Tak zużyte opony są znacznie głośniejsze- to jeden z pierwszych objawów, ze coś jest nie tak... Nocne pozdrowienia... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mario
Gość

PostWysłany: 2005-12-29 14:34:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wczoraj kupiłem do Golfa II 1.3 opony Kleber Krisalp3 zimowe.Co wy na to?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2006-04-12 22:14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj fiat panda ma opony continental 155/80/13 i od nowosci sa glosne jak holera
Powrót do góry
Marek
Gość

PostWysłany: 2006-05-11 22:35:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam od nowości Mondeo 2002 TDDI - kupione od dealera na oponach Continental ConiPremium Contact 205/55/16. Jeździłem na nich przez 3 lata (2 komplety). W ubiegłym roku zmieniłem na Continental ConiPremium2 (nowy wzór bieżnika). A wiecie dlaczego zmieniłem? Bo poprzedni model wychodził z produkcji a ja uznalem że cichszych opon nie znajdę. Mondeo ma w tej chwili 220 tys km więc nie Was nie dziwi że poszły już 3 komplety opon. Generalnie powiem tak: TE Continentale są rewelacyjnie ciche ale mają jedną wadę: wystarczają na ok. 40-50 tys km. Niestety miękka guma to cicha praca ale jednocześnie szybkie zużycie - coś za coś.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 2006-05-28 14:36:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam już spore doświadczenie w oponach (szczególnie Continentalach) i moge z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że model ContiECOContact CP (montowane np. fabrycznie w Astrach II) jest bardzo, bardzo glośny - szczególnie w zakresach prędkości 55-90 km/h! Używam teraz ContiEcoContact EP i z nimi już problemów nie ma!
Powrót do góry
susu
Gość

PostWysłany: 2006-05-31 21:56:01    Temat postu: głośne opony Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ja z kolei dzisiaj załozyłem używane Pirelli E6000 stan opon prawie jak "nowe", samochód espero - hałas niesamowity powyżej 60 km/h

pozd
Powrót do góry
BehemoT
Gość

PostWysłany: 2006-06-05 13:18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kleber Dynaxer HP2 195/55/15 V. - Nówki Kupione w Niemczech razem z autem w salonie - niestety byla zima i letnie opony byly "gratis" a ten podarek niezbyt był udany. Rzeczywiście świetnie sobie radzą na mokrej nawierzchni. Na suchej natomiast trochę im brakuje do doskonałości -przede wszystkim przy szybkiej jeździe - nie są zbyt pewne w zakrętach.
No i poza tym niebywale huczą już od 60 km/h. Przy dynamicznym stylu jazdy bardzo szybko się ścierają - dla porządku nie mówię tu o ruszaniu z piskem opon spod świateł, czy paleniu gum tylko o jeździe w trasie przy czym dodatkowo ESP ogranicza zamiatanie kołami do minimum. - Być może jak już ktoś wcześniej napisał, nie nadają się do aut tdi o większej mocy i wysokim momencie obr. Ja w każdym razie przymierzam się do zmiany.
Ale wbrew pozorom jestem z nich zadowolona Smile
Powrót do góry
Paweł
Gość

PostWysłany: 2006-06-05 23:45:54    Temat postu: continental Odpowiedz z cytatem

Ja mam od 5 lat opony continental ecocontact ep o rozmiarze 185/60/14
i nigdy nie nażekałem na ich głośność mimo że poruszam się szybko swoją Fabią.Przejechałem na nich 65000 km i jestem zadowolony niemiecka solidna produkcja .O " wyzabkowaniu nie ma mowy jeśli tak się komuś dzieje to ma luzy w zawieszeniu , a najszybciej do wymiany amortyzatoryi niech jedzie do mechanikaa nie zwala na opony.Jak ktos nie wieży że tak jest jak mówie to niech jedzie do serwisu nie do kolegi to się dowie co powoduje nierówne zużywanie sie opony.
pozdrawiam pawel3k@o2.pl
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.opony.autko.pl Strona Główna -> Opony letnie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: